В Україні планують відкрити більшу частину державного оборонного замовлення. Водночас певну частку закупівель все ж залишать засекреченою.

Про це повідомив міністр оборони України Андрій Загороднюк під час урочистостей до Дня захисника України, передає прес-служба уряду.

«Якась частина державного оборонного замовлення має бути закритою — не все ми можемо публікувати, але всі побачать, як розвивається армія, куди спрямовуються кошти і як формуються ціни», — повідомив Загороднюк.

Він зазначив, що очікує на більшу конкуренцію на оборонних тендерах. Зокрема на участь у них приватних компаній.

«Ми покладаємо великі сподівання на Укроборонпром. Водночас, приватні компанії мають складати конкуренцію Укроборонпрому для того, щоб концерн змінювався і швидше реагував на наші замовлення», — додав Загороднюк.

Раніше в уряді ухвалили рішення, яким змінили порядок затвердження державного оборонного замовлення. Тепер його мають погоджувати з РНБО.

Нагадаємо, Айварас Абромавічус після призначення на посаду очільника Укроборонпрому ініціював службове розслідування щодо дій попереднього керівництва. Так, його попередник Павло Букін змінив статус держпідприємства Укрспецекспорт, що обмежило повноваження Укроборонпрому з управління підприємствами-спецекспортерами.

Раніше стало відомо, що для Укроборонпрому обрали аудитора.

Поділитись: