ENRU

Робота київського метро опинилася під загрозою через борги — «Схеми»

Мільярдний борг Київського метрополітену перед компанією «Укррослізинг» може перешкодити звичайному режиму роботи підприємства.

Про це повідомила радник начальника комунального підприємства Наталія Макогон в коментарі програми «Схеми».

«Ситуація загрожує тим, що не можна проводити в звичайному режимі підприємству всю його діяльність. У нас є, звичайно, запаси, ми зробили заздалегідь, і, в принципі, метрополітен — це те підприємство, яке завжди має якийсь запас міцності», — сказала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Приховані скарби підземелля»: Куди зникають мільйони київського метрополітену

Таку ситуацію пов'язують з угодою на постачання 100 вагонів метро, ​​яку Київський метрополітен уклав з компанією-переможцем тендеру «Укррослізинг» у 2009 році. Засновником «Укррослізингу» була кіпрська фірма, яка, за даними видання «Наші гроші», належала колишньому народному депутату Партії регіонів Юрія Іванющенка.

Зараз бенефіціаром компанії в українському реєстрі вказано Павла Фукса.

Журналісти з'ясували, що станом на 2018 рік загальний борг Київського метрополітену перед «Укррослізингом» становить майже 2 млрд грн. З них менше половини — заборгованість за вагони метро, ​​а понад 1 млрд грн — коефіцієнт коригування, який виник через зміну валютного курсу.

За даними видання, метрополітен підписав з «Укррослізинг» додаткову угоду, в якій сторони прив'язали суми виплат до курсу долара. Саме цей пункт вже в 2014-2016 роках через різке знецінення української валюти призвів до додаткового боргу на більш ніж мільярд гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дешева підземка: чому подорожчав проїзд у столичному метро

Столична влада спробувала відстояти кошти декількома способами. Один з них — звернення до СБУ, РНБО, Кабмін з питань про введення санкцій проти компанії, яка в структурі власності мала російське коріння.

Також влада Києва зверталася до суду про відстрочку виплати боргу, але суд відмовив. Таким чином, комунальне підприємство може сплатити «Укррослізингу» майже 2 млрд грн.

Нагадаємо, КМДА з 1 лютого припинила контракт з провайдером, що забезпечував Wi-Fi у метро.