Мільярдний борг Київського метрополітену перед компанією «Укррослізинг» може перешкодити звичайному режиму роботи підприємства.

Мільярдний борг Київського метрополітену перед компанією «Укррослізинг» може перешкодити звичайному режиму роботи підприємства.

Про це повідомила радник начальника комунального підприємства Наталія Макогон в коментарі програми «Схеми».

«Ситуація загрожує тим, що не можна проводити в звичайному режимі підприємству всю його діяльність. У нас є, звичайно, запаси, ми зробили заздалегідь, і, в принципі, метрополітен — це те підприємство, яке завжди має якийсь запас міцності», — сказала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Приховані скарби підземелля»: Куди зникають мільйони київського метрополітену

Таку ситуацію пов'язують з угодою на постачання 100 вагонів метро, ​​яку Київський метрополітен уклав з компанією-переможцем тендеру «Укррослізинг» у 2009 році. Засновником «Укррослізингу» була кіпрська фірма, яка, за даними видання «Наші гроші», належала колишньому народному депутату Партії регіонів Юрія Іванющенка.

Зараз бенефіціаром компанії в українському реєстрі вказано Павла Фукса.

Журналісти з'ясували, що станом на 2018 рік загальний борг Київського метрополітену перед «Укррослізингом» становить майже 2 млрд грн. З них менше половини — заборгованість за вагони метро, ​​а понад 1 млрд грн — коефіцієнт коригування, який виник через зміну валютного курсу.

За даними видання, метрополітен підписав з «Укррослізинг» додаткову угоду, в якій сторони прив'язали суми виплат до курсу долара. Саме цей пункт вже в 2014-2016 роках через різке знецінення української валюти призвів до додаткового боргу на більш ніж мільярд гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дешева підземка: чому подорожчав проїзд у столичному метро

Столична влада спробувала відстояти кошти декількома способами. Один з них — звернення до СБУ, РНБО, Кабмін з питань про введення санкцій проти компанії, яка в структурі власності мала російське коріння.

Також влада Києва зверталася до суду про відстрочку виплати боргу, але суд відмовив. Таким чином, комунальне підприємство може сплатити «Укррослізингу» майже 2 млрд грн.

Нагадаємо, КМДА з 1 лютого припинила контракт з провайдером, що забезпечував Wi-Fi у метро.

Поділитись: