Займатися хатніми справами виявилось корисно для мозку літніх людей — дослідження

Залученість до хатньої роботи виявилася корисною для мозку літніх людей. Науковці з'ясували, що ці літні люди, які витрачали більше часу на хатні справи, мали більший мозок, а це може свідчити про когнітивне здоров'я.

Про це йдеться у дослідженні, яке опублікували у медичному журналі BMC Geriatrics, передає Eurel Alert.

Вчені вже знають, що фізичні вправи позитивно впливають на мозок, тому зараз дослідники вирішили з'ясувати, як домашні справи впливають на мозок.

Науковці дослідили зв'язок між залученістю у хатні справи, обсягом мозку та когнітивними функціями. Аналізували вчені 66 літніх людей.

Учасників запитували про те, скільки часу вони витрачають на домашні справи: прибирання, приготування їжі, покупки, роботу в саду, ремонт. Дослідники виявили, що люди, які більше часу витрачають на хатні справи, мали більший об'єм мозку незалежно від того, скільки фізичних вправ вони виконували.

Особливості виявили в гіпокампі, який відіграє важливу роль для запам'ятовування та навчання, і в лобовій частці, яка бере участь у багатьох аспектах пізнання.

Водночас вчені не виключають, що саме люди з більшим об'ємом мозку можуть частіше займатися домашніми справами. Проте наводять припущення на користь того, що це не так, і розвиток мозку — це наслідок, а не причина такої активності.

Адже фізична активність впливає на здоров'я серце, яке впливає на здоров'я мозку. Ймовірно, хатні справи впливають на серце і судини як не надто інтенсивна аеробіка.

Ще однією перевагою залученості у домашні справи називають те, що такі заняття формують нові нейронні зв'язки, що позитивно впливає на роботу мозку.

На наступному етапу дослідження вчені хочуть більш об'єктивно вивчити фізичну активність в домашніх умовах за допомогою переносних пристроїв. Таким чином вони планують зробити рекомендації для літніх людей з метою профілактики захворювань головного мозку.