До 2030 року автоматизація виробництва та запровадження промислових роботів призведе до зменшення на 20 мільйонів кількості робочих місць у промисловості.

Про це йдеться у дослідженні Oxford Economics, передає BBC.

Там зазначають, що найбільш вразливими до автоматизації залишаються робочі місця на виробництві у тих регіонах світу, де населення має менше практичних навичок та нижчий рівень освіти.

В середньому, 1 промисловий робот призводить до зникнення 1,6 робочих місць. Після втрати роботи внаслідок автоматизації люди знайдуть нову, у сфері послуг. Однак, як йдеться у дослідженні, ця робота так само буде вразливою до автоматизації.

Водночас дослідники стверджують, що автоматизація загалом позитивно вплине на економіку, адже призведе до збільшення продуктивності виробництва та вивільнення додаткового капіталу, який стимулюватиме розвиток сфери послуг.

В той же час, існує загроза того, що автоматизація призведе до збільшення нерівності у доходах людей: зростання статків найбагатших та збільшення кількості безробітних

У дослідженні йдеться, що у період з 2000 по 2016 рік через автоматизацію у світі стало на 1,7 мільйона робочих місць більше. Найбільших втрат зазнала економіка Китаю та Південної Кореї, а також у ЄС.

Американська компанія Boston Dynamics навчила своїх роботів тягнути вантажівку.

Поділитись: