ENRU

Роботи над створенням музею на Поштовій площі тривають за планом — КМДА

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Спасибко запевняє, що роботи над створенням музею на Поштовій площі тривають за планом.

Як повідомляє прес-служба КМДА, місто виділило фінансування в розмірі 27 млн грн і наразі триває «технологічний процес».

«Музей на Поштовій площі буде! Запевняю, що роботи щодо збереження, дослідження, консервації та музеєфікації ділянки прибережного кварталу XI-XII ст. здійснюються за планом»,  — зазначив заступник голови КМДА.

Водночас, за його словами, на Поштовій площі є деякі проблеми, але вони мають «тактичний характер».

«Існують тактичні питання або проблеми з дотримання відповідного балансу між будівельними роботами та роботами археологічними, метою яких є збереження культурної спадщини. Ці проблеми вирішуються у робочому порядку. Замовник робіт та інвестор спільно напрацьовують технічні рішення, які забезпечать повноцінне проведення археологічних досліджень», — сказав він.

Спасибко нагадав, що до процесу залучені спеціалісти Національної академії наук України, також  було ініційоване відновлення засідань відомчої робочої групи разом із Міністерством культури.

«Крім того, розглядається можливість проведення міжнародного конкурсу з метою визначення концепції  майбутнього музею», — додали в КМДА.

Раніше повідомлялося, що Київрада розгляне петицію про порятунок історичних артефактів на Поштовій площі

У липні 2016 року директор департаменту культури КМДА Діана Попова заявила, що розкопки стародавнього міста на Поштовій площі триватимуть і що проблем з фінансуванням робіт з консервації та збереженню знахідок немає.

Однак дослідження зупинилося в березні 2017 року. До сих пір археологи не можуть відновити свої роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопки на Поштовій: артефакти часів Київської Русі проти торговельного центру. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram