Дебютний роман «Шуґі Бейн» зробив 44-річного шотландсько-американського письменника Дугласа Стюарта лауреатом Букерівської премії в області художньої літератури у 2020 році.

Про це йдеться на сайті премії. 

Церемонія нагородження відбулася у Лондоні. Свою промову Стюарт виголосив онлайн. За перемогу він отримав 50 тисяч фунтів стерлінгів, а також дизайнерське видання своєї книги та 2,5 тисячі фунтів за те, що потрапив у шорт-ліст премії. 

 Про роман

«Шуґі Бейн» — перший роман Дугласа Стюарта. Він заснований на реальних подіях з дитинства письменника і розповідає про хлопчика-гея, який виріс в неблагополучній сім'ї в Глазго на заході Шотландії у 1980-х.

Стюарт присвятив роман своїй мамі, яка померла від алкоголізму, коли хлопцю було 16 років. 

«"Шуґі Бейн" судилося стати класикою — зворушливим, разючим і деталізованим портретом згуртованого соціального світу, його людей і його цінностей. Несамовита історія розповідає про божевільну любов між мамою, яка страждає від алкогольної залежності через важкі життєві обставини, і її молодшим сином… Роман написаний витончено та потужно…», — каже членкиня журі Букерівської премії-2020, літературний критик Маргарет Басбі. 

Про автора

Після закінчення Королівського коледжу мистецтв Стюарт переїхав в Нью-Йорк, щоб почати кар'єру в дизайні одягу. Він працював з такими брендами як Calvin Klein, Ralph Lauren та Gap.

Почав писати у вільний від роботи час 10 років тому. З того часу розповіді Стюарта публікували в LitHub та The New Yorker.

Наразі письменних закінчує роботу над другим романом Loch Awe, події в якому також відбуваються в Глазго. 

Букерівська премія — найпрестижніша літературна нагорода, що з 1969 року щорічно вручається у Великій Британії. Нині Букерівська премія є провідною в галузі літератури.

Спочатку премія присуджувалася авторові, який проживає в одній з країн Співдружності або в Ірландії за роман, написаний англійською. З 2014 року на неї можна висувати англомовних авторів і з інших країн світу.

Поділитись: