Рональд Рейган в ковбойському капелюсі у Ранчо-дель-Сьело в Санта-Барбарі
Фото:

Національне управління архівів та документації США

40-го президента США Рональда Рейгана спіймали на расистських висловлюваннях через 15 років після його смерті. У 1971-му році він назвав «мавпами» делегатів від африканських країн в Організації Об'єднаних Націй.

Про це повідомляє видання The Atlantic, яке отримало у Національному архіві США повну версію аудіозапису розмови між Рейганом, який обіймав тоді посаду губернатора Каліфорнії, і 37-м президентом Річардом Ніксоном.

Телефонна розмова, яку зараз визнають расистською, відбулася в 1971 році наступного дня після того, як ООН прийняла резолюцію про визнання Китайської Народної Республіки.

Після зазначеного засідання ООН право представництва Китаю перейшло від Тайваню до КНР, включаючи місце постійного члена Ради Безпеки ООН.

Після цього голосування члени делегації Танзанії почали танцювати в Генеральній Асамблеї.

Рональд Рейган, затятий захисник Тайваню, подзвонив Річарду Ніксону і висловив своє обурення з приводу делегатів, які проголосували проти США.

«Минулої ночі я дивився їх по телевізору», - сказав Рейган. «Так», - вставив Ніксон.

Рейган продовжив обурюватися: «Побачити цих мавп з африканських країн, чорт їх забирай, їм як і раніше некомфортно носити взуття!».

На протилежному кінці телефонного дроту Ніксон відповів сміхом.

Запис телефонної розмови знайдений помічником професора історії у Нью-Йоркському університеті Тімом Нафталі, який керував Президентської бібліотекою Ніксона з 2007 по 2011 рік.

Він підкреслив, що Цей фрагмент розмови був відредагований з міркувань конфіденційності та оприлюднений Національним архівом в 2000 році.

Поділитись: