УКРАЇНА

Росія глушить у Криму сигнали українських радіостанцій — правозахисники

25 липня, 2018 09:24
УКРАЇНА/Росія глушить у Криму сигнали українських радіостанцій — правозахисники
Зберегти
Вигляд
У Криму окупаційна влада глушить сигнали українських радіостанцій, які почали мовити на півострові на початку 2017 року.

У Криму окупаційна влада глушить сигнали українських радіостанцій, які почали мовити на півострові на початку 2017 року.

Про це повідомляє «Кримська правозахисна група».

Активісти провели на півночі окупованого Криму моніторинг роботи чотирьох радіостанцій, що транслюють сигнал на півострів зі 150-метрової вишки, встановленої в селищі Чонгар. Йдеться про «Українське радіо» (100,7 FM), «Мейдан» (101,4 FM), «Крим.Реалії» (105,9 FM) та «Херсон FM» (107,8 FM).

Зазначається, що у хорошій якості можна почути лише «Українське радіо» на території Криму від селища Воїнка до селища Калинівка. Ця ділянка становить близько 32 кілометрів.

Ділянка, на якій можна почути у хорошій якості «Українське радіо» Фото: «Кримська правозахисна група»

У всіх інших населених пунктах на півночі Криму мовлять або російські радіостанції, або одночасно російські й українські. В останньому випадку сигнали обох радіостанцій дуже погані через накладання один на іншого.

Правозахисники також зазначили, що півроку тому українські радіостанції можна було слухати у гарній якості у всій північній частині Криму.

«Можна зробити висновок, що в останній час окупаційна влада Криму глушить сигнал українських мовників шляхом включення російських радіостанцій на тих самих частотах», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, телекомунікаційну вежу, побудовану для організації українського мовлення на територію окупованого Криму, відкрили у селищі Чонгар 17 березня 2017 року.

Пов`язані новини