УКРАЇНА

Росія мала право встановлювати загородження на Луганщині — прикордонний загін

31 серпня, 2018 14:59
УКРАЇНА/Росія мала право встановлювати загородження на Луганщині — прикордонний загін
Зберегти
Вигляд
lead
Російська сторона мала право встановлювати прикордонні стовпи та не здійснювала демаркацію державного кордону у селищі Мілове Луганської області.

Російська сторона мала право встановлювати прикордонні стовпи та не здійснювала демаркацію державного кордону у селищі Мілове Луганської області. 

Про це Громадському повідомив помічник начальника, начальник прес-служби Луганського прикордонного загону Руслан Грех.

Представник прикордонного загону зазначив, що вони отримали листа від російської сторони щодо встановлення загороджень — йдеться про інженерні споруди на російській території. 

Припускають, що споруди пов'язані із нелегальним перетином кордону.

«Можливо, це буде паркан для того, щоб розділити вулицю Дружби народів. Напередодні ми отримали офіційний лист від російської сторони про те, що вони розпочнуть роботи по встановленню інженерного обладнання на своїй території. Пояснення у листі не було, але простежується, що це спрямоване на боротьбу з контрабандною діяльністю, можливо з нелегальним перетинання лінії кордону», — повідомив Руслан Грех.

Грех зазначив, що росіяни виконують роботи лише на своїй території й про демаркацію кордону не йдеться.

Червоними стрілками позначено вулицю Дружби народів Мілового, через яку проходить кордон між Україною та Росією. Уздовж цієї вулиці росіяни зранку 31 серпня почали будувати паркан Фото: Скріншот з карти Google

«Демаркація кордону — це її позначення на місцевості відповідними покажчиками та знаками. Така робота тут не проводиться. Це питання вирішується на рівні держав. А делімітація була проведена. У нас є точки, координати, ми знаємо, де проходить лінія державного кордону», — пояснив Грех.

Він також запевнив, що встановлення інженерних споруд ніяк не позначиться на роботі пункту пропуску «Мілове» та не створить проблем для місцевих мешканців.

«У майбутньому ми будемо ставити якісь загородження, але зараз ми просто посилюємо цю ділянку кордону, додатковими силами та засобами, щоб контролювати ситуацію у населеному пункті Мілове», — заявив представник Луганського прикордонного загону.

Зранку 31 серпня стало відомо, що росіяни почали встановлювати загородження у прикордонному районному центрі Мілове на півночі Луганської області. 

Загородження споруджували уздовж розділової смуги української та російської частин Мілового, на вулиці Дружби народів, що веде до центру селища.

Місцеві мешканці зазначали, що не бачать практичної потреби в існуванні такого паркану, окрім того, що це штучно створює ситуацію соціальної напруги у прикордонному населеному пункті.

/Іван Бухтіяров

Більше про:
# прикордонники
Пов`язані новини