ENRU

Росія може припинити експорт газу в Європу через санкції — S&P

Закон про нові санкції США проти Росії може створити труднощі в обслуговуванні існуючих і споруджуваних російських газопроводів, а також викликати тимчасове припинення поставок газу з Росії в Європу.

До такого висновку дійшли аналітики міжнародного рейтингового агентства S&P, передає російське видання РБК.

Водночас, як відзначають експерти, у новому законі США про санкції проти Росії відсутні прямі обмеження російських трубопровідних проектів з поставки енергоносіїв. Це, на думку аналітиків, дає Трампу і його союзникам свободу дій у питаннях застосування санкцій у кожному конкретному випадку.

Передусім ідеться про обмеження фінансування з боку експортно-імпортних банків, а також уведення заборони на постачання обладнання та валютних операцій.

Окрім того, санкції можуть обмежити доступ до технологій або послуг, необхідних для завершення будівництва трубопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік». 

Нагадаємо, 2 серпня президент США Дональд Трамп підписав нові санкції проти Ірану, Росії та Північної Кореї. Того ж дня документ набув чинності. 

Зазначимо, що американські санкції стосуватимуться всіх, хто співпрацює з Росією. Тому низка країн розкритикувала документ. 

Зокрема, МЗС Франції заявило, що вбачає в нових санкціях США проти Росії загрозу для європейських фірм.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram