ENRU

Росія не пояснила, навіщо будує паркан у прикордонному селищі на Луганщині

Data?1536259422
Росіяни встановлюють загородження між українською та російською частинами селища Мілове, що на півночі Луганщини Фото надані Громадському

У селищі Міловому Луганської області, яке розташоване на самому кордоні з Росією, російська сторона вже тиждень споруджує паркан, який розділяє селище на дві частини. Причини його спорудження Росія не пояснила.

Про це повідомляє кореспондент Громадського з місця подій.

Паркан встановлюють уздовж однієї з головних вулиць — Дружби народів — яка веде до центру прикордонного населеного пункту.

Одна зі сторін селища завжди була українською, а інша — де-юре мала російські поштові адреси, але завжди сприймалася місцевими як єдина частина селища Мілове.


Червоними стрілками позначено вулицю Дружби народів Мілового, через яку проходить кордон між Україною та Росією. Уздовж цієї вулиці росіяни зранку 31 серпня почали будувати паркан Фото: Скріншот з карти Google

«Для чого це робиться — ані місцевим мешканцям, ані українській владі відповіді від Росії отримати не вдалося. Мешканці Мілового обурені, адже тут багато родин мають родичів у сусідньому населеному пункті Чертково (що в Росії – ред). Приблизно половина мешканців Мілового має або російські паспорти, або працює чи навчається в російському Чертково. Так само деякі мешканці Чертково мають українські паспорти», — розповів кореспондент Громадського Костянтин Рєуцький.

31 серпня Громадське повідомляло, що росіяни почали встановлювати загородження у прикордонному селищі на Луганщині.

14 червня 2014 року журналістку Громадського телебачення Анастасію Станко затримали російські прикордонники в українському селі Мілове Луганської області, що на кордоні з Російською Федерацією.