Щонайменше 8 північнокорейських танкерів з паливом відправилися з Росії до Північної Кореї, хоча мали вирушити в інші пункти призначення.

Щонайменше 8 північнокорейських танкерів з паливом відправилися з Росії до Північної Кореї, хоча мали вирушити в інші пункти призначення.

Про це повідомляє Reuters.

Американські чиновники кажуть, що подібна схема часто використовується КНДР для обходу санкцій, введених через військову програму.

«Північна Корея використовує обманні дії, щоб приховати справжнє походження цих товарів. Було виявлено, що Пхеньян регулярно спотворює ідентифікаційні позначення і документацію судів», — казав помічник міністра фінансів США Маршалл С. Біллінгслі.

Агенство наголошує, що немає підтвердження, що танкери відвантажували паливо у КНДР. Хоча, за даними моніторингу, вони прибували до Північної Кореї, але зміна маршруту під час руху не є незаконною.

Вісім танкерів, інформація про яких показана в моніторингових даних, вийшли з портів Владивостока і Находки, вказали Китай або Південну Корею як пункти призначення в російській Інформаційній системі державного портового контролю.

Покинувши Росію, вони опинилися поблизу північнокорейських портів Кімчхек, Чхонджин, Хиннам і Раджин. Жодне з суден потім не рушило в Китай, а більшість повернулася в Росію.

За даними джерела Reuters в обслуговуючій судна компанії у Владивостоці, танкери були завантажені дизельним паливом. Їхня вантажність становила від 500 до 2.000 тонн.

Одним із судів був Ma Du San, яким володіє північнокорейська компанія Korea Kyongun Shipping Co.

З посиланням на дані у накладній, що є в агентства, танкер завантажили 545 тоннами суднового палива, яке надійшло з Хабаровського нафтопереробного заводу.

За даними в російській Інформаційній системі державного портового контролю, танкер мав прибути в китайський порт Чжаньцзян, а у накладній кінцевим пунктом призначення був південнокорейський Пусан.

Однак після виходу з Владивостока танкер був помічений в межах північнокорейського порту Кімчхек, в той час як всі інші судна — лише в околицях портів.

15 вересня Північна Корея запустила чергову ракету в бік Японії. Снаряд рухався в бік Тихого океану, перелетів через японську територію і впав у 2 тисячах кілометрів від японського острова Хоккайдо.

12 вересня Рада Безпеки ООН одноголосно схвалила розроблену США резолюцію про введення нових санкцій щодо Північної Кореї. Зокрема для КНДР обмежили експорт текстилю та імпорт нафти.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: