УКРАЇНА

Росія порушила всі пункти Гельсінського протоколу в питанні Криму — Клімкін

7 грудня, 2017 18:30
УКРАЇНА/Росія порушила всі пункти Гельсінського протоколу в питанні Криму — Клімкін
Зберегти
Вигляд
Росія порушила всі 10 пунктів Гельсінського протоколу в питанні анексованого Криму

Росія порушила всі 10 пунктів Гельсінського протоколу в питанні анексованого Криму.

Про це заявив глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін, виступаючи на пленарному засіданні ради міністрів ОБСЄ у Відні, передає журналістка Громадського.

«Це важко — порушити всі, але Росія це зробила. Зараз у Відні Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров розповідають, як вони постраждали від російської агресії. Стара жінка в Криму, яка пережила сталінські репресії, померла через російські переслідування. Крим кровоточить», — сказав Клімкін.

За його словами, деокупація Криму буде єдиним способом вирішення проблем з дотриманням прав людини й безпеки на півострові.

«Ми закликаємо до мирних узгоджених зусиль у межах спеціальної платформи, яку ініціювала Україна за підтримки Австрії», — додав міністр.

Акти Гельсінської угоди, зокрема, закріплювали принципи непорушності кордонів держав-підписантів, дотримання територіальної цілісності держав і невтручання у внутрішні справи іноземних держав. У гуманітарній сфері узгоджували зобов’язання з питань прав людини й основних свобод.

Зазначимо, що на цьому ж засіданні у Відні державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що санкції проти РФ залишаться в силі до повернення Криму і виведення військ з Донбасу.

Раніше Клімкін заявив, що Україна узгодила з ЮНЕСКО параметри моніторингу ситуації в Криму.

Пов`язані новини