УКРАЇНА

Росія тягне до Криму оптоволокно

4 червня, 2017 20:02
УКРАЇНА/Росія тягне до Криму оптоволокно
Зберегти
Вигляд
Акціонерне товариство «Читатехенерго» 31 травня оголосило про закупівлю робіт з розширення потужностей оптоволоконної магістралі до окупованого Криму.

Акціонерне товариство «Читатехенерго» 31 травня оголосило про закупівлю робіт з розширення потужностей оптоволоконної магістралі до окупованого Криму.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на офіційний сайт держзакупівель Росії.

Переможця тендеру буде оголошено 28 червня. Відповідно до документації, до 24 серпня 2017 року підрядник має виконати «під ключ» роботи зі створення лінії зв`язку за технологією DWDM (спектральне ущільнення каналів передачі, яке істотно збільшує пропускну здатність оптоволокна).

Пропускна здатність готової цифрової системи передачі інформації має дорівнювати 200 Гбіт/с з можливістю розширення до 4 Тб/с. Попередня вартість контракту складає 67 мільйонів 871 тисячу 968 рублів 96 копійок.

«Апаратура DWDM призначена для розвитку Транспортної мережі АТ «Читатехенерго» у рамках розширення Єдиної технологічної мережі зв`язку електроенергетики», — йдеться у документації конкурсу.

Попри те, що в документах йдеться про роботи на лінії зв`язку Ростов — Сімферополь, а текст містить безліч посилань на «Федеральну програму з розвитку Криму та Севастополя», місцем постачання послуг визначено не тимчасово окупований півострів, а Краснодарський край.

Нагадаємо, саме 31 травня для частини кримчан, колишніх абонентів провайдера «Воля», було заблоковано доступ до російських соцмереж «Вконтакте»  та «Одноклассники».

На заблокованих сайтах було опубліковано повідомлення, де пояснюється, що доступ до веб-ресурсів заблоковано згідно з указом президента України про нові санкції Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, які передбачають, зокрема, блокування доступу до означених соцмереж.

1 червня так званий «міністр внутрішньої політики та інформації Криму» Дмитро Полонський заявив, що кримські провайдери вже відмовилися від трафіку з материкової України.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини