Резолюцію підтримали 11 країн, проти були Росія та Болівія

Росія наклала вето резолюцію ООН, розроблену Великою Британію для запобігання порушення заборони ООН на постачання зброї до Ємену.

Про це повідомляє Associated Press.

«Резолюцію підтримали 11 країн, проти висловилися представники Росії і Болівії. Китай і Казахстан утрималися», — йдеться в повідомленні.

У резолюції зазначається, що Іран порушив встановлене в 2015 році ембарго на постачання зброї, не здійснивши «усі необхідні заходи, щоб запобігти прямим або непрямим поставкам ракет і безпілотників» повстанцям-хуситам в Ємені.

Представники Британії зосередили увагу на січневій доповіді експертної групи ООН зі спостереження за санкціями щодо Ірану.

У ній сказано, що минулого року група вивчила останки ракет, запущених хуситами в Саудівській Аравії та встановила, що більшість з них «збігаються з розробленими та виготовленими в Ірані ракетами Qiam-1».

Одразу після того, як на британський проект наклали вето, на голосування винесли російський проект, у якому не згадується про Іран, а лише подовжуються санкції проти Ємену до 26 лютого 2019 року. Проект одноголосно ухвалили.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Холера, голод і війна: що відбувається в Ємені

Нагадаємо, з 2015 року між хуситами та урядовими силами в Ємені триває громадянська війна. До неї також залучені інші сторони — так звані південні єменські сепаратисти, Аль-Каїда та «Ісламська держава». Повстанці захопили місто Сана — столицю Ємену, відтак президент змушений був утекти до південного порту країни Аден.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Випробовування холерою: як олігархи, президент-вигнанець і блокада знищують Ємен

Поділитись: