Про це за підсумками засідання Організації із заборони хімічної зброї повідомляє делегація Великої Британії.

Представники Росії визнали застосування зарину під час хімічної атаки у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії.

Про це за підсумками засідання Організації із заборони хімічної зброї повідомляє делегація Великої Британії.

Раніше Організація із заборони хімічної зброї повідомила, що під час атаки в сирійській провінції Ідліб був застосований отруйний газ. Такий висновок був зроблений в результаті проведених аналізів.

Вказується, що Росія визнала застосування зарину або подібної до нього речовини під час хімічної атаки в Сирії. Крім того, представники російської сторони зазначили, що у них немає підстав не вірити висновкам організації.

Зауважимо, що 4 липня президенти Росії та Китаю за підсумками переговорів закликали всі задіяні сторони в Сирії «підтримати зусилля Організації із заборони хімічної зброї та Організації Об'єднаних Націй у розслідуванні ймовірного використання хімічної зброї в Сирії».

Нагадаємо, 4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газом.

Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання через імовірну хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власні заходи». 

Також повідомлялося, що результати розтину жертв отруєння у сирійській провінції Ідліб підтвердили те, що проти них була використана хімічна зброя.

Дивіться також спецпроект Громадського: Обличчя сирійської війни.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: