ENRU

Росія заблокувала резолюцію Радбезу ООН щодо Північної Кореї — АР

Росія заблокувала резолюцію Ради Безпеки ООН, яка рішуче засуджує запуск Північною Кореєю міжконтинентальної балістичної ракети.

Про це повідомляє Associated Press з посиланням на дипломатів ООН.

За словами дипломатів, які говорили на умовах анонімності, найближчі соратники Північної Кореї погодили текст заяви Радбезу. Також вони зазначили, що спробують знайти «те формулювання, яке затвердять усі 15 членів Ради».

Як додав один зі співрозмовників агентства, Росія заблокувала заяву, адже у ній йдеться саме про запуск міжконтинентальної балістичної ракети.

Заступник посла Росії в ООН заявив, що запуск ракети «вимагає ретельного роз’яснення та розслідування», а також вказав, що «ймовірно, це була ракета середньої дальності».

Нагадаємо, вранці 4 липня військові Південної Кореї заявили про запуск КНДР ще однієї балістичної ракети, модель якої не ідентифіковано.

Згодом влада Північної Кореї оголосила про випробування першої міжконтинентальної балістичної ракети, яка може нанести удар «у будь-якій точці світу».

США та Південна Корея випробували балістичні ракети «у відповідь КНДР». Пізніше глава КНДР назвав запуск балістичної ракети «подарунком США на День незалежності».

Сполучені Штати скликають закрите засідання Радбезу ООН у зв'язку з останнім запуском ракети КНДР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова балістична ракета Північної Кореї: куди вона може долетіти?

Підписуйтесь на наш канал в Telegram