Росія відмовила у доступі на південні Курильські острови меру японського міста Немуро Сюнсуке Хасегава.

Росія відмовила у доступі на південні Курильські острови меру японського міста Немуро Сюнсуке Хасегава.

Про це повідомляє The Japan Times.

Відзначається, що в доступі на острови було відмовлено через те, що Японія запровадила санкції проти РФ через агресію проти України.

Хасегава планував взяти участь в роботі делегації на початку липня, але був повідомлений російським МЗС за день до вильоту, що не взяти участь у заходах. 

За словами Хасегава, міністерство не повідомило про причини відмови.

Видання зазначає, що дії Росії поглиблюють труднощі, пов'язані з врегулюванням багаторічного територіального спору щодо Курильських островів.  

Нагадаємо, що у березні 2014 року Токіо через агресію РФ в Україні припинало консультації з Москвою про пом'якшення візового режиму. Пізніше Японія оголосила, що не видаватиме візи 23 росіянам, серед яких державні діячі.

У відповідь на це послу Японії в Москві був вручений список громадян його країни, для яких в'їзд в РФ закритий. Перелік цих осіб опублікований не був.

Раніше глава російського уряду Дмітрій Мєдвєдєв підписав розпорядження про присвоєння назв п'яти островам Курильської гряди.

Один з них отримав назву острова Дерев'янко — на честь генерал-лейтенанта Кузьми Дерев'янка, який поставив підпис з боку СРСР під актом про капітуляцію Японії в 1945 році.

Японія висловила протест через присвоєння назв Курильським островам. Раніше Росія розмістила новітні ракети на спірних з Японією Курилах

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: