В ході зустрічі в Парижі представники дипломатичних відомств трьох країн «нормандської четвірки» без участі представників Росії обговорили підготовку до зустрічі на рівні глав МЗС країн «нормандського формату».

В ході зустрічі в Парижі представники дипломатичних відомств трьох країн «нормандської четвірки» без участі представників Росії обговорили підготовку до зустрічі на рівні глав МЗС країн «нормандського формату», а також гуманітарні, політичні та безпекові питання щодо ситуації на Донбасі.

Про це повідомив перший заступник голови МЗС України Вадим Пристайко, передає кореспондентка Громадського.

«Ми обговорили багато запитань, викликали керівників усіх напрямів – підгруп у Мінську. Мартін Сайдік (спецпредставник голови ОБСЄ у Тристоронній контактній групі – ред.) був головним доповідачем. Але оскільки росіяни не приїхали, то і домовленості ні про що не було», – сказав він.

За його словами, ця зустріч була продовженням напрацювань міністрів в «нормандському форматі» в лютому в Мюнхені. Він додав, що головне питання зараз – це «посадити Росію за стіл переговорів».

«Питань було багато: і вибори, і звільнення заручників, і французи нас запитували про блокаду (Донбасу – ред.), чи зможемо ми ефективно розблокувати», – сказав Пристайко.

Нагадаємо, що партнери України у «нормандському форматі» – Німеччина та Франція, були незадоволені рішенням РНБО про «блокування» Донбасу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: