УКРАЇНА

Росіянин переїхав до України після 2 років колонії за репост статті про Крим

3 вересня, 2017 22:40
УКРАЇНА/Росіянин переїхав до України після 2 років колонії за репост статті про Крим
Зберегти
Вигляд
lead
Інженер-механік Андрій Бубєєв, засуджений в Росії за репост «ВКонтакте» статті про анексію Криму, після виходу на свободу виїхав з РФ разом з дружиною і сином до України.

Інженер-механік Андрій Бубєєв, засуджений в Росії за репост «ВКонтакте» статті про анексію Криму, після виходу на свободу виїхав з РФ разом з дружиною і сином до України.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Його засудили у травні 2016 року до 2 років і 3 місяців колонії-поселення за звинуваченням у «публічних закликах до здійснення екстремізму та діяльності, спрямованій на порушення територіальної цілісності Росії». Приводом для кримінального переслідування Бубєєва став репост на своїй сторінці «ВКонтакте» матеріалу «Крим – це Україна» публіциста Бориса Стомахіна.

Бубєєв провів в російській колонії-поселенні більше двох років, його звільнили 23 серпня. Він розповів, що адміністрація колонії ставилася до нього, як до ворога, «бандерівця».

За його словами, у РФ йому загрожували нові переслідування. Виїхавши з РФ, він уникнув нагляду, – по суті, домашнього арешту, порушення якого загрожувало новим терміном.

«Щасливий збіг обставин, виявилося, що я громадянин України. Народився я в Твері, але мій батько військовий льотчик, і його останнє місце служби було в Харківській області. На момент розпаду Радянського Союзу ми жили там. А за українським законодавством, у тих, хто жив на момент розпаду Союзу там, автоматом є українське громадянство. Я про це навіть не думав тоді, але коли потрапив під каток системи, то зрозумів, що однозначно треба їхати з країни. Розглядалися будь-які варіанти, аби виїхати. Настя (дружина Бубєєва – ред.) зробила запит в консульство у Москві, і підтвердилося, що у мене українське громадянство. По суті це було втечею, але за документами все офіційно», – розповів Андрій Бубєєв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Крим став полігоном ФСБ для нових методів стеження.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини