УКРАЇНА

Російська омбудсмен планує відвідати в Києві кримського дезертира Одинцова

25 червня, 2018 22:41
УКРАЇНА/Російська омбудсмен планує відвідати в Києві кримського дезертира Одинцова
Зберегти
Вигляд
Російська омбудсмен Тетяна Москалькова планує відвідати арештованого в Києві кримського дезертира Максима Одинцова, якого звинувачують у державній зраді.

Російська омбудсмен Тетяна Москалькова планує відвідати арештованого в Києві кримського дезертира Максима Одинцова, якого звинувачують у державній зраді.

Про це повідомляє прес-служба уповноваженої РФ з прав людини.

Москалькова планує відвідати арештованого Одинцова 26 червня у СІЗО Києва. У Росії заявили, що візит до Одинцова «було погоджено з українським омбудсменом в межах списків відвідин в’язнів».

Однак наголосимо, що Максим Одинцов — колишній військовослужбець Збройних сил України, який після анексії Криму перейшов на службу в російську армію. Одинцов не оголошував про вихід з українського громадянства, а Україна не визнає паспорти, видані окупаційною «владою» Криму. Водночас Росія вважає анексований Крим своєю територією, і автоматично визначає Одинцова як громадянина Росії і на цих підставах Москалькова планує його відвідати.

Громадське намагалось зв'язатись з представниками офісу Уповноваженої Верховної Ради з прав людини з приводу законності візиту Мокалькової до Одинцова. Однак, у офісі на дзвінки не відповідали.

20 листопада в СБУ заявили про затримання на кордоні з Кримом двох дезертирів, які після анексії півострова перейшли служити в російську армію. Затриманих заарештували на два місяці

23 листопада суд Миколаєва залишив під арештом затриманих без права внесення застави.

Пізніше президент Росії Володимир Путін назвав затримання військових Олександра Баранова та Максима Одинцова «віроломством» та узаконив військові звання українських дезертирів.

У квітні 2017 року кримському дезертиру Одинцову продовжили арешт.

Пов`язані новини