Війна

Російська розвідка могла отримати внутрішні документи української команди ОБСЄ

17 липня, 2018 18:50
Війна/Російська розвідка могла отримати внутрішні документи української команди ОБСЄ
Зберегти
Вигляд
lead
Російська розвідка могла отримати внутрішні документи команди спостерігачів місії ОБСЄ, які займаються моніторингом ситуації на Донбасі.

Російська розвідка могла отримати внутрішні документи команди спостерігачів місії ОБСЄ, які займаються моніторингом ситуації на Донбасі.

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на німецьку телекомпанію ARD.

Ідеться про досьє з особистою інформацією про співробітників від шпигуна, ймовірно, співробітника місії. Зазначається, що ФСБ Росії володії цією нформацією. 

Разом з внутрішніми документами, розвідка могла отримати персональну інформацію сотні членів команди: телефонні номери, фінансове становище, звички та рівень схильності до вживання алкоголю.

Українська місія ОБСЄ заявила, що без належного підтвердження Спеціальної моніторингової місії вони не можуть спекулювати на документах невідомого походження, проте вони вже занепокоєні потенційними ризиками для персоналу.

«Місія занепокоєна будь-яким можливим порушенням своєї безпеки та збирається ретельно вивчити усі твердження відповідно до встановленої процедури», — повідомила ОБСЄ.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СMM) почала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ.

СMM — це неозброєна цивільна місія, яка працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень у всіх регіонах України. Її основні завдання — об'єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міни є на городах та дорогах, якими діти йдуть до школи — голова місії ОБСЄ на Донбасі

/Ольга Кириленко

Пов`язані новини