Світ

Російські санкції проти США нанесуть більше шкоди самій Росії — глава «Сбербанку»

24 травня, 2018 11:16
Світ/Російські санкції проти США нанесуть більше шкоди самій Росії — глава «Сбербанку»
Зберегти
Вигляд
Пакет санкцій, які російський парламент підготував на останні санкції адміністрації президента США Дональда Трампа проти наближених до Путіна олігархів, зашкодить економіці Росії більше, ніж американській.

Пакет санкцій, які російський парламент підготував на останні санкції адміністрації президента США Дональда Трампа проти наближених до Путіна олігархів, зашкодить економіці Росії більше, ніж американській.

Про це заявив очільник найбільшого державного банку Росії «Сбербанку» Герман Греф, передає Reuters.

Зокрема, депутати Думи запропонували ув'язнювати осіб, які допомагали США реалізовувати санкції проти Росії. На думку Грефа, це може призвести до  того, що під ці санкції потраплять топ-менеджери іноземних компанії в Росії, що призведе до згортання їхньої діяльності.

«Цей закон ударить по всім публічним компаніям, не говорячи про банківський сектор. Я боюсь, що іноземні інвестори, обираючи між застосуванням до них американських санкцій та припиненням бізнесу в Росії, оберуть останнє», — повідомив очільник «Сбербанку».

Закон про відповідь на санкції США пройшов перше читання у російській Думі, проте перед остаточним ухваленням урядовці запропонували обговорити його з представниками бізнесу.

Раніше повідомлялось, що другий найбільший російський банк, «ВТБ», через санкції США припинив кредитувати компанії олігарха Дерипаски.

Також Греф повідомляв, що збирається вчетверте виставити на продаж українську «дочку» російського «Сбербанку».

Раніше в Нацбанку відмовились погоджувати продаж «Сбербанку Україна» білоруському «Паритет банку». Причиною стала невідповідність цієї операції вимогам українського законодавства.

 У вересні 2017 року російський державний «Сбербанк» заявляв, що планує закрити бізнес у низці країн Європи під тиском санкцій.

27 березня 2017 року «Сбербанк» Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку. 

У січні 2018 року стало відомо, що «дочку» російського «Сбербанку» в Україні тимчасово очолила Ірина Князєва.

Пов`язані новини