ENRU

Російські спецслужби проводили маніпуляції з українською аудиторією через Facebook у 2014-му — MSNBC

Російські спецслужби використовували Facebook для впливу на аудиторію з початком агресії РФ в Україні.

Про це повідомляється у сюжеті MSNBC, передає «Голос Америки».

«Російські оперативники інформаційної війни використовували дивовижно успішну технологію, щоб прибрати українські голоси з Facebook, і позбавити росіян конкуренції в інформаційному просторі під час вторгнення до сусідньої держави», — йдеться у сюжеті MSNBC.

Колишня працівниця Держдепу США підтвердила цю інформацію.

«Це — 100% правда. Багато з нас в Державному департаменті намагались допомогти колегам в Україні, Грузії та в інших місцях. Facebook просто не був відповідальним», — написала колишня заступниця помічника держсекретаря США зі стратегічних цифрових технологій Мойра Вейлан, коментуючи сюжет MSNBC.

Суть впливу полягала у тому, що росіяни заходили на сторінки українців, які захищали позицію України у конфлікті та скаржилися на дописи, повідомляючи про поширення порнографії й іншого забороненого контенту.

«Таким чином, Facebook допомагав російському урядові заглушити голоси опозиції до Росії в той час, як Росія проводила вторгнення", — йдеться в сюжеті.

Раніше глава Facebook заявив, що дарма не визнавав, що соцмережу можна використовувати у політичних цілях.

18 вересня Facebook надала спецпрокурору США дані акаунтів щодо реклами з РФ.  Її подивилися понад 10 млн людей.

29 вересня повідомлялося, що Twitter заблокував понад 200 акаунтів у зв'язку із розслідуванням втручання Росії в американські вибори. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Facebook виявив докази активності РФ в соцмережі і змінить алгоритми. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram