Політика

Російському опозиціонеру Навальному відмовили у реєстрації кандидатом у президенти

25 грудня, 2017 16:52
Політика/Російському опозиціонеру Навальному відмовили у реєстрації кандидатом у президенти
Зберегти
Вигляд
Російському опозиціонеру Навальному відмовили у реєстрації на вибори президента Росії у 2018-му році.

Російському опозиціонеру Навальному відмовили у реєстрації на вибори президента Росії у 2018-му році. 

Відповідне рішення ухвалила Центральна виборча комісія РФ, пославшись на судимість опозиціонера у справі «Кировлеса», повідомила Meduza. 

Раніше голова російського Центрвиборчкому Елла Памфілова заявляла, що Навальний не може бути зареєстрований кандидатом через судимість. Сам Навальний, виступаючи перед членами виборчої комісії, заявив, що рішення Центрвиборчкому порушує Конституцію.

Навальний офіційно був висунутий кандидатом в президенти Росії в неділю, 24 грудня. За його висунення у присутності представників ЦВК проголосували 742 учасника ініціативної групи при необхідному мінімумі в 500 чоловік.

У Росії офіційно призначили вибори президента на день анексії Криму. У них мають намір взяти участь чинний президент РФ Володимир Путін, кандидат від КПРФ Павло Грудінін, лідер ЛДПР Володимир Жириновський, засновник «Яблука» Григорій Явлінський, журналістка Ксенія Собчак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що означає висунення Ксенії Собчак у президенти Росії? 

8 лютого 2017-го в Ленінському суді Кірова Навального повторно визнали винними в розкраданні майна підприємства «Кировлес». Навальний отримав п'ять років умовно. 

Це є тяжка стаття і судимість за нею, за російським законодавством, забороняє висуватися на пост президента. Справа «Кировлеса» була розглянута повторно після скасування першого вироку.

Рішення було скасоване, оскільки Європейський суд з прав людини ухвалив, що Навального засудили за дії, які не можна відрізнити від звичайного ведення бізнесу.

Також Європейський суд виявив порушення в справі «Кировлеса» і присудив опозиціонеру Навальному компенсацію розміром €48,053.

26 березня в ряді міст РФ пройшли акції проти корупції, формальним приводом для яких стало розслідування Навального і його фонду про корупцію прем'єр-міністра Росії Дмітрія Медведєва. Тоді у Москві затримали понад 1000 людей через протести. 

7 жовтня відбулись акції на підтримку Навального провели майже по всій Росії. На несанкціонованій акції протесту в Санкт-Петербурзі затримали близько 40 людей, їх відпустили з відділення після усного попередження. Деякі з учасників були травмовані через жорсткі дії правоохоронців під час затримання. Самого Навального раніше арештували на 20 діб за повторне порушення порядку проведення масових акцій.

У грудні 2014 року Олексія та Олега Навальних визнали винними в розкраданні в особливо великому розмірі коштів компанії Yves Rocher. За версією слідства, вони змусили укласти з ними явно невигідні контракти на вантажоперевезення. Навальні заперечують провину. Олексій Навальний був засуджений у справі умовно, а його брат Олег відбуває покарання у вигляді трьох з половиною років позбавлення волі. Російський суд раніше відмовляв Олегу Навальному в умовно-достроковому звільненні та пом'якшені покарання.

Пов`язані новини