Російський опозиційний політик Олексій Навальний закликав російську владу звільнити з колонії незаконно утримуваного українського режисера Олега Сенцова, засудженого в Росії за звинуваченням у тероризмі.

Російський опозиційний політик Олексій Навальний закликав російську владу звільнити з колонії незаконно утримуваного українського режисера Олега Сенцова, засудженого в Росії за звинуваченням у тероризмі.

Про це заявив Навальний на своєму сайті.

Він закликав президента Росії Володимира Путіна обміняти Сенцова за принципом «всіх на всіх», після чого «Путіна похвалять західні газети».

Опозиціонер висловив побоювання, що Сенцов може не пережити голодування.

«Олег Сенцов помре. Один у своїй камері, за тисячі кілометрів від близьких. Помре, розуміючи, що справа його повністю сфальсифікована, провини за ним немає. Ніякий він, звичайно, не терорист. Перед смертю його будуть катувати — ми ж розуміємо, що таке «примусове годування» в російській в’язниці. Хто не розуміє — читайте спогади радянських дисидентів», — написав Навальний.

Станом на 1 червня Олег Сенцов тримає голодовку 19-й день. Він вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова. 

28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

31 травня політв'язень Кремля Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

Поділитись: