Російський військовий Олег Лєонтьєв, звинувачений в убивстві призовника, звертаючись до суді з проханням про рішення на його користь, згадав про свій досвід «у сусідній країні, у якій їх нібито не було».

Російський військовий Олег Лєонтьєв, звинувачений в убивстві призовника, звертаючись до суді з проханням про рішення на його користь, згадав про свій досвід «у сусідній країні, у якій їх нібито не було». 

Про це повідомляє «Новая газета» та публікує аудіозапис.

У зверненні Олег Лєонтьєв розповів про свою війському освіту та здоров’я, яке дозволяє йому поїхати на службу в Сирію, бо «це дозволить принести якусь користь державі».

«Я вже брав участь в одному із таких заходів, єдине — це було на території сусідньої країни, у якій нас нібито не було», — сказав військовий у зверненні.

У фонді «Право матері», яке представляло інтереси сім'ї загиблого призовника, вважають, що це перша офіційна заява російського військовослужбовця про свою «участь у бойових діях на території України».

Призовник Ілля Горбунов загинув у лютому 2017. За версією слідства, Олег Лєонтьєв наказав Горбунову, який не вмів водити танк, перевезти бойову машину зі зламаними гальмами  обледенілим мостом. Танк упав з мосту і перевернувся – Ілля Горбунов захлинувся холодною водою.

Як повідомляє «Новая газета», Олега Лєонтьєва засудили до трьох років умовно. Суддя зі своєї ініціативи змінив кваліфікацію звинувачення із «Перевищення службових повноважень з учиненням тяжких наслідків» на «Порушення правил експлуатації бойової машини, що з необережності призвело до смерті людини».

«Новая газета» додає, що у 2015 році військовий з тієї ж частини, що й Ілля Горбунов, розказав Reuters, що літом-восени 2014 року він і 13 його товаришів по службі за наказом воювали на сході України на боці бойовиків.

На початку травня 2018 року спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив в інтерв'ю «Голосу Америки», що на Донбасі немає причин для бойових дій, окрім  присутності там російських військ.

У грудні 2015 Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що РФ офіційно визнала присутність своїх військових на Сході України.

/Ольга Кириленко

Поділитись: