Сирійські урядові війська та їхні російські союзники цілеспрямовано завдають ударів із землі та повітря по школах та лікарнях у Сирії.

Про це йдеться у звіті правозахисної організації Amnesty International

Такого висновку правозахисники дійшли на підставі інтерв’ю з понад 70 особами (свідками, біженцями, лікарями, вчителями тощо), супутникових знімків, журналів спостереження за літаками та перехопленого радіозв’язку літаків. Організація зафіксувала незаконні напади сирійських урядових та російських сил на лікарні та школи в районі Ідлібу та західного Алеппо. 

У період з травня 2019 року по лютий 2020 року спостерігачі організації нарахували щонайменше 18 таких нападів на північному заході Сирії. У двох випадках сирійські урядові сили використали заборонені у світі бочкові бомби. Ці атаки провокують гуманітарну кризу: 5 лікарень після цих нападів зачинилися.

Як нагадали в Amnesty International, напади на школи та лікарні — це «серйозне порушення міжнародного гуманітарного права», воєнні злочини та злочини проти людства.

У звіті також зазначено, що в роботу гуманітарних організацій в Сирії втручалася Хайят Тахрір аль-Шам — найбільша коаліція збройних формувань на північному заході. 

«Цивільне місцеве населення перебуває під загрозою, якщо важливий механізм ООН щодо надання гуманітарної допомоги через кордон з Туреччиною не буде поновлений. Рада Безпеки ООН повинна гарантувати, щоб цей механізм залишався», — закликають правозахисники в документі.

Нагадаємо, останнє масштабне загострення в Ідлібі почалося після того, як надвечір 27 лютого в провінції внаслідок авіаудару було вбито щонайменше 33 турецьких військових. Анкара звинуватила в нападі «сирійський режим» Башара Асада й у відповідь розпочала масований обстріл по сирійських військах із застосуванням артилерії, авіації та безпілотників.

1 березня Туреччина оголосила про офіційний початок воєнної операції «Весняний щит» у сирійському Ідлібі.

Зазначимо, що урядові сирійські війська (армію Асада) підтримує Росія, тоді як Туреччина перебуває на боці частини опозиційних до Дамаска сил, які базуються переважно на північному заході країни, біля сирійсько-турецького кордону.

Поділитись: