Світ

Російська економіка зросла найбільше за останні 6 років попри санкції

Reuters
Світ/Російська економіка зросла найбільше за останні 6 років попри санкції
Зберегти
Вигляд
Попри західні санкції валовий внутрішній продукт Росії збільшив зростання у 2018 році до 2,3% — це найвищий показник за останні 6 років.

Такі дані наводить Федеральне бюро статистики Росії, передає Reuters.

Водночас в російському уряді повідомляють, що зростання економіки країни має перевищувати зростання світової економіки на щонайменше 3%, тобто складати близько 6,7% на рік.

Опитані Reuters економічні експерти зазначають, що темпи зростання економіки Росії у 2019 році та надалі будуть зменшуватися, а рекордне зростання, яке спостерігалось у 2018 році викликали тимчасові чинники.

«Ми можемо говорити про стале зростання економіки якщо існують драйвери, такі як інвестиції, зростання доходів населення, пожвавлення споживчого попиту, який є драйвером економіки. У нас цього всього немає», — повідомив Андрій Мовчан, економіст у Carnegie Moscow Centre.

Раніше в Bloomberg підрахували, що санкції Заходу коштували Росії 6% ВВП. Зокрема, у 2018 році економіка РФ була на 10% меншою від прогнозу, зробленого у 2013 році, до запровадження Заходом санкцій проти Росії за анексію українського Криму. Водночас, значну роль у спаді російської економіки відіграло падіння світових цін на нафту.

Пов`язані новини