Російська прокуратура вимагає 19 років ув'язнення для кримчанина Іслямова. Його звинувачують у сепаратизмі та диверсії
Так звана російська прокуратура в анексованому Криму просить 19 років позбавлення волі в колонії суворого режиму для Ленура Іслямова ㅡ кримськотатарського бізнесмена, гендиректора телеканалу ATR та співорганізатора громадянської блокади Криму. Іслямова звинувачують у диверсії, сепаратизмі та створенні незаконного збройного формування.
Про це пише видання «Ґрати».
За версією російських слідчих, Ленур Іслямов нібито створив та очолив у селищі Чонгар Херсонської області збройний загін «Кримськотатарський добровольчий батальйон імені Номана Челебіджихана».
Обвинувачення заявляє, що в угрупованні було щонайменше 150 людей для блокади Криму з боку материкової частини України для «відторгнення Республіки Крим зі складу РФ».
Оскільки загін, за словами слідчих, не входить у структуру Міноборони та Міністерства внутрішніх справ, його вважають незаконним.
Також Іслямова звинувачують у підриві ліній електропередач у Селищі Чаплинка Херсонської області у 2015 році. Це російська прокуратура трактувала як диверсію.
Окрім цього чоловіку закидають заклики до сепаратизму за публічні виступи в «Українському кризовому центрі» в низці українських медіа.
Сам Іслямов повністю заперечує свою провину, участі в судовому розгляді не брав. Захист Ленура Іслямова заявив, що в Україні функціонує громадянське формування «Аскер», створене із загону імені Номана Челебіджихана, а його діяльність відповідає законодавству України.
Водночас інцидент із підривом лінії електропередач назвали недоведеним, а звинувачення в закликах до сепаратизму такими, що не відповідають міжнародному праву, яке підтверджує український статус Криму.
Справа проти Іслямова заочно слухається в анексованому Криму з 25 травня 2020 року. Сам чоловік перебуває в Києві.
Блокада Криму ㅡ безстрокова громадська акція, яку у 2015 році ініціювали Мустафа Джемілєв, Рефат Чубаров, Ленур Іслямов і низка кримськотатарських та українських активістів. Суть акції полягає в блокуванні постачання товарів в анексовані Росією Крим і Севастополь. Активісти блокували рух на адміністративному кордоні Херсонської області та Криму, однак із 17 січня 2016 року з початком дії постанови Уряду України про обмеження поставок товарів до окупованого Криму та з нього акція була переведена у формат спостереження.
- Поділитися: