Українська сторона відмовилася обговорювати політичну частину Комплексу заходів з виконання Мінських угод з представниками так званих «Л/ДНР». На думку РФ, українська влада фактично вийшла з Мінського процесу.

Про це заявив журналістам представник Росії на переговорах контактної групи Борис Гризлов, пише російський «Интерфакс».

«Київ відмовляється обговорювати політичні питання відповідно до пунктів 11, 12 Комплексу заходів з виконання Мінських угод, з представниками Донецька, Луганська і збирається обговорювати їх з колишніми мешканцями Донбасу, які зараз проживають на території України», — сказав він.

На думку Гризлова, «Київ вирішив вести переговори з людьми, яких сам і призначив», що означає вихід України з Мінського процесу.

Він також звинуватив українську владу в саботажі процесу обміну полоненими в Донбасі.

«Ми бачимо, що київська влада продовжує курс на загострення ситуації в Донбасі. Україна навмисно зриває процес обміну утримуваних осіб, відмовляється від своїх зобов'язань не переслідувати осіб, які пройшли процедуру обміну раніше», — сказав він.

Представник РФ також розцінив як провокацію одностороннє відкриття Києвом пунктів пропуску на Донбасі в умовах спеки та епідемії коронавірусу.

Напередодні, 10 червня, Офіс президента повідомив, що вперше у складі української делегації у роботі політичної групи та безпосередньо ТКГ взяли участь представники окремих районів Донецької та Луганської областей України. Їх покликали для консультацій, передбачених Мінськими домовленостями.

Поділитись: