Міністерство закордонних справ Росії направило посольствам США, Великої Британії та Канади ноти протесту після того, як на їхніх будівлях вивішали прапори ЛГБТ.

Про це повідомив очільник комісії російської Держдуми з розслідування випадків втручання у справи Росії з-за кордону Василь Піскарьов, пише «РИА Новости».

За словами депутата, в нотах наголошено на тому, що дії посольств порушили «положення Віденської конвенції про дипломатичні відносини та національного законодавства Російської Федерації».

Наприкінці червня посольство США в Росії на своїй будівлі в Москві вивішало прапор ЛГБТ. Так в дипустанові відзначили День веселкового прапора — 25 червня 1978 року його вперше використали на гей-прайді у Сан-Франциско. Пізніше до акції приєдналося також посольства Великої Британії та Канади.

В Росії назвали це зовнішньою провокацією і «агресивною ЛГБТ-пропагандою», а іноземних послів запропонували оштрафувати.

Ситуацію прокоментував також речник президента РФ Дмитро Пєсков. Він сказав, що з Кремля прапор не видно і пообіцяв, що МЗС Росії зверне на це увагу. 

Поділитись: