YouTube заблокував російську гомофобну рекламу поправок до конституції
Відеохостинг YouTube заблокував агітаційну рекламу поправок у російську конституцію, у якій росіян намагалися налаштувати проти геїв.
Таке рішення YouTube пов'язане з тим, що відео порушує правила сервісу: воно містить дискримінаційні висловлювання за ознакою сексуальної орієнтації.
Нагадаємо, йдеться про ролик на підтримку поправок до російської конституції за сюжетом якого у Росії так і не ухвалили поправки, що закріплюють поняття шлюбу як союзу чоловіка і жінки, і хлопчика з дитбудинку усиновлює пара геїв. Один з них відразу пропонує хлопчикові плаття, а дитина відверто не хоче йти в нову сім’ю. У кінці ролика лунав слоган «Таку Росію ти вибереш? Виріши майбутнє країни, голосуй за поправки до конституції».
Відео створили у «Федеральному агентстві новин» (РИА ФАН) та медіа-групі «Патріот», які пов’язують із наближеним до Путіна олігархом Євгенієм Пригожиним.
Це не вперше в Росії використовують ЛГБТ-тематику в негативному контексті в політичній рекламі. Так, у 2018 році в російських соцмережах поширили вірусний ролик із закликом йти на вибори президента. За відмову голосувати головний герой стикається з «неприємностями», які на відео уособлює армія та, зокрема, геї.
Що треба знати про поправки до російської конституції:
- 15 січня 2020-го під час послання Федеральним зборам Путін запропонував внести зміни до Конституції, які змінять повноваження центральних органів влади країни. Тоді більшість експертів та політологів були упевнені, що це початок «операції» зі збереження влади Володимира Путіна в країні.
- Також після звернення Путіна 15 січня у відставку пішов уряд Росії на чолі з Дмитром Медведєвим. Новий Кабмін очолив Михайло Мішустін.
- 10 березня перед голосуванням у другому читанні депутатка Держдуми від «Единой России» Валентина Терешкова запропонувала «або взагалі прибрати обмеження кількості президентських термінів у Конституції, або … закласти в законі можливість для чинного президента знову обиратися на цю посаду, вже відповідно до оновленої Конституції».
- Її поправку до законопроєкту про «обнулення» президентських термінів підтримав Путін. Держдума одразу її схвалила. «За» проголосували 380 депутатів, проти — 43, ще 1 утримався. Пізніше її майже одностайно затвердила Рада Федерації (верхня палата російського парламенту).
- 14 березня закон про поправки в Конституцію підписав президент РФ Путін. Він того ж дня направив їх на розгляд Конституційного суду РФ.
- 16 березня (тобто через два дні після отримання звернення президента) Конституційний суд Російської Федерації схвалив поправки до Основного закону країни.
- 25 березня Путін оголосив про перенесення голосування щодо поправок до Конституції через поширення коронавірусу. 1 червня він оголосив, що голосування за них відбудеться 1 липня 2020 року.
Наступні президентські вибори в Росії очікуються в неділю 17 березня 2024 року. Володимир Путін при владі вже 21 рік.
У 2008-му в Росії змінили Конституцію і збільшили термін президентства з 4 до 6 років.
- Поділитися: