Війна / Донбас

Російські кіносайти показують пропагандистський фільм про Донбас під виглядом картини Лозниці

Війна/Донбас/Російські кіносайти показують пропагандистський фільм про Донбас під виглядом картини Лозниці
Зберегти
Вигляд
Декілька російських піратських сайтів показують пропагандистський фільм про «українських карателів» під виглядом картини «Донбас» українського режисера Сергія Лозниці.

В інформації про фільм на цих сайтах йдеться, що його режисер — Сергій Лозниця, у графі актори вказані актори з фільму «Донбас», а країнами виробництва вказані Україна, Румунія, Німеччина, Франція та Нідерланди, як і в картині Лозниці.

   
   

Але після запуску плеєра глядачу демонструють пропагандистський фільм про нібито громадянина США Пітера, який мешкає в Нью-Йорку, але на запрошення свого друга їде в так звану «ДНР». Там він зустрічається з функціонерами «республіки», які розповідають йому про те, як українська армія «бомбить мирних жителів», бо «Україні потрібна ця земля, але без її жителів».

Також закадровий голос задає риторичне питання, мовляв, чому мешканцям Косова дозволили провести референдум, а жителям «ДНР» — ні.

У фільмі розповідають про успіхи «молодої республіки», зокрема про економічне зростання, армію, «ДНК Донбасу», яка є з часів «Льодовикового періоду», тощо.

«В «ДНР» є власна армія, поліція, паспорти та економіка, що швидко розвивається, а торговельна марка «Зроблено в ДНР» стала символом нового економічного феномену», — наголошує закадровий голос.

Після цієї репліки показана зустріч Пітера з «екс-«міністром доходів та зборів «ДНР» Олександром Тимофєєвим на прізвисько «Ташкент», якого називають керівником цього «економічного феномену». Нагадаємо, після вбивства екс-ватажка бойовиків Олександра Захарченка «Ташкент» втік до Росії, бо в «ДНР» його звинуватили у низці злочинів та незаконному збагаченні.

Зустрічається цей Пітер і з самим Захарченком, який на момент зйомок був живим та обіймав «посаду глави «ДНР».

Слід зазначити, що «громадянин США з Нью-Йорку» Пітер доволі вправно говорить російською мовою.

Пропагандистську стрічку під виглядом фільму «Донбас» Сергія Лозниці можна подивитися тут і тут.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Київ виховав Москву — вони перейняли нашу віру, культуру»: режисер Лозниця — про «Донбас» і мову | «Почую кожного»

Нагадаємо, 29 серпня український Оскарівський комітет обрав фільм «Донбас» від України на кінопремію «Оскар».

18 травня фільм «Донбас» українського режисера Сергія Лозниці отримав премію за кращу режисуру на конкурсі кінофестивалю в Каннах «Особливий погляд».

Прем'єра стрічки «Донбас» відбулась у Каннах 9 травня в межах програми «Особливий погляд». Фільм створили у копродукції Німеччини, Нідерландів, Франції та України за підтримки Держкіно.

Сам Лозниця повідомляв, що стрічка складається з низки відтворених справжніх історій, що трапилися на окупованих територіях сходу України. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чортова дюжина «Донбасу»: як сприйняли в Каннах фільм Сергія Лозниці про окупований схід

Пов`язані новини