Російські представники ОБСЄ написали про «утиски свободи слова» в Україні, але додали фото затримання журналіста в Росії
Російські представники ОБСЄ написали твіт про утиски свободи слова та дискримінацію журналістів в Україні, до якого прикріпили фото затримання журналіста російського видання «Медиазона» у Санкт—Петербурзі. Нині цей твіт видалений.
Про це пише «Новая газета».
Невідповідність фото та тексту помітили журналісти «Медиазоны». Вони повідомили, що на фото зображено затримання фотокореспондента Давида Френкеля на мітингу проти корупції у Петербурзі в 2017 році.
У тексті, що супроводжував фото, російське представництво ОБСЄ заявило, що в Україні ситуація з дискримінацією журналістів залишається критичною.

Після того, як помилку помітили користувачі соцмережі, твіт представництва видалили. Пізніше його опублікували знову: з таким самим текстом, але вже з іншим фото.
А що в Україні зі свободою слова?
Ступінь свободи слова та випадки тиску на журналістів в Україні вимірює Інститут масової інформації (ІМІ). Згідно з «барометром свободи слова» ІМІ, за жовтень 2020 року в Україні зафіксували 34 випадки порушення свободи слова. Причому 24 з них стосувалися фізичної агресії проти журналістів. Це найбільший показник за останні кілька місяців.
Всього ж з початку року ІМІ зафіксував загалом 186 випадків порушення свободи слова, з них 145 – це фізична агресія проти журналістів.
За даними всесвітнього індексу свободи преси, який щороку готує організація «Репортери без кордонів», Україна у 2020 році опинилась на 96 місці рейтингу свободи слова. Водночас Росія, яка звітує про дискримінацію журналістів в Україні, опинилась на 149 місці у рейтингу серед 180 країн.
- Поділитися: