Російські силовики в анексованому Криму затримали свідка у справі ексголови Меджлісу Джемілєва

В анексованому Криму російські силовики затримали колишнього члена Меджлісу кримськотатарського народу — Ельдара Менсеїтова. Він був свідком у справі щодо колишнього очільника Меджлісу Мустафи Джемілєва.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Один зі свідків розповів, що за будинком Менсеїтова у селищі Молодіжного стежили дві автівки, але вони поїхали, коли чоловік хотів на них подивитися.

У ніч із 7 на 8 вересня, за його словами, до будинку приїхали два легкові автомобілі та «газель». Після цього Менсеїтова вивезли у невідомому напрямку.

Зазначається, що ні він, ні члени його родини на дзвінки не відповідають. За попередніми даними правозахисників, затримували чоловіка співробітники ФСБ нібито у справі про підрив газопроводу у Перевальному. У цій справі підозрюють нещодавно затриманого заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та ще декількох кримських татар.

Крім того, Менсеїтов був свідком захисту у справі Мустафи Джемілєва, він свідчив у «суді» в окупованому Криму 18 червня 2021 року.

Адвокат Микола Полозов зазначив «Крим.Реалії», що Менсеїтов також свідчив у справі заступника глави Меджлісу Ахтема Чийгоза. Адвокат не знає подробиць того, де зараз Менсеїтов.

Проти Мустафи Джемілєва так званий слідчий комітет Росії у Криму висунув три обвинувачення у 2020 році. Його звинувачують у перетині держкордону Росії після заборони на вʼїзд, зберіганні вогнепальної зброї, що створило умови для її використання іншою особою, а також у придбанні та зберіганні боєприпасів.

Нещодавні затримання

Російські силовики в окупованому Криму 3 і 4 вересня обшукали будинки й арештували п'ятьох кримських татар: Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Асана Ахметова, Шевкета Усеїнова, а також Нарімана Джеляла — заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу.

МЗС України висловило протест проти дій російської окупаційної влади. Дипломати вимагають звільнити п'ятьох затриманих кримських татар, а також інших незаконно утримуваних громадян України.

Українська прокуратура Криму відкрила кримінальні справи через обшуки та затримання Джеляла за ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) та ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу (незаконне позбавлення волі). Санкція статті передбачає позбавлення волі до п’яти років.

Українська влада пов'язує останні репресії проти кримських татар у Криму з Кримською платформою — міжнародним майданчиком з обговорення шляхів деокупації Криму. Установчий саміт платформи відбувся в Києві 23 серпня і викликав різку реакцію з боку Москви.