Російських веслувальників, які мали брати участь в Олімпіаді, спіймали на допінгу. Їх може замінити екіпаж із Литви

Російські веслувальники не виступатимуть на парній четвірці на Олімпіаді—2020 в Токіо (Японія). Замість них участь у змаганні має взяти збірна Литви.

Про це повідомила Міжнародна федерація веслувального спорту (FISA).

Там зазначили, що Федерація веслування Росії проаналізувала результати тренувань двох потенційних запасних членів команди й дійшла висновку, що їхній рівень майстерності не відповідає олімпійським стандартам.

Як цитує Eurosport Федерацію веслування Росії, російські веслувальники Микита Моргачов і Павло Сорін не виступатимуть на парній четвірці на Олімпіаді-2020 в Токіо (Японія), оскільки у них виявилася позитивною допінг-проба «Б». У них підтвердили наявність мельдонію.

«З огляду на ці та інші важливі чинники, як правильно провести фінальний етап підготовки спортсменів даного екіпажу до змагань, високе психоемоційне напруження і тиск і, як наслідок, неможливість показати гідний результат на майбутніх змаганнях, керівництво Федерації вирішило зняти екіпаж зі змагань», — вказано у повідомленні FISA.

Місце команди Росії має зайняти екіпаж, який посів наступну найвищу позицію у кваліфікації на Олімпіаду — збірна Литви. Її вже про це вже повідомили, і FISA чекає від спортсменів рішення.

Eurosport також вказує, що спочатку Моргачева і Соріна планували замінити на Олександра Матвєєва і Микиту Єськіна. Але після аналізу їхніх тренувань національна федерація вирішила зняти команду з турніру.

Що таке мельдоній?

Цей препарат широко поширений тільки в Росії й кількох сусідніх країнах, де його вживають далеко не тільки спортсмени, пише BBC. У 2016 році Всесвітнє антидопінгове агентство внесло його до списку заборонених речовин.

В інструкції до препарату вказано, що мельдоній рекомендують вживати, в першу чергу, для комплексної терапії ішемічної хвороби серця.Також серед показань перераховані хронічна серцева недостатність, синдром абстиненції при хронічному алкоголізмі та в останню чергу — знижена працездатність і фізичне перенапруження, зокрема у спортсменів.

Препарат створили у Латвії в 1975 році, коли країна ще входила до складу СРСР. Препарат у великих кількостях експортується в Росію, Україну і деякі інші, переважно пострадянські країни. Його клінічна ефективність багатьма фахівцями ставиться під сумнів.