Російська авіакомпанія «Аерофлот» запропонувала евакуювати громадян України, які застрягли у Непалі й не можуть виїхати через карантинні обмеження. 

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінгу 3 квітня.

«Є пропозиція від російської компанії «Аерофлот»: щоб наші громадяни сіли на борт її літака (у Непалі — ред.). За моєю інформацією, російське консульство потребує офіційної ноти від українського консульства про те, щоб наших громадян взяли на борт. Ми вивчаємо всі логістичні можливості, для того, щоб їм допомогти», — сказав міністр.

Кулеба зазначив, що складність у ситуації з Непалом полягає у тому, що це дуже віддалена країна, і є проблеми саме з логістикою.

«З віддалених країн є найбільш резонансна історія — це саме Непал. Там, де альпіністи сходили на Еверест, спустилися і потребують нашої допомоги. Є в Латинській Америці ще група громадян, але там їм допомагаємо, зокрема 10 громадян посольство в Аргентині змогло розмістити на базі відпочинку, щоб вони жили в гідних умовах», — розповів міністр.

За його словами, серед українців, які через пандемію коронавірусу і логістичні труднощі застрягли в різних куточках світу, додому якнайшвидше хочуть повернутись 8 538 громадян.

Поділитись: