Війна

Російський «Первый канал» запустив фейк про українця, роль якого зіграв білорус

Війна/Російський «Первый канал» запустив фейк про українця, роль якого зіграв білорус
Зберегти
Вигляд

Російський державний телеканал «Первый канал» у сюжеті від 21 листопада запустив черговий фейк щодо України. Про це 6 грудня розповів російський блогер Ілля Варламов, який дізнався про фейк завдяки анонімному листу. Вже 7 грудня російський телеканал визнав, що збрехав у сюжеті про Україну і оприлюднив вибачення.

До п'ятої річниці Євромайдану на російському «Первом канале» 21 листопада вийшов сюжет про Україну. У ролику, зокрема, розповідалось нібито про мешканця Кривого Рогу Кирила Чубенка, який розповідає, що «Майдан українцям нічого не дав».

«Нічого мені особисто не дав Євромайдан. Ось, подивіться, де ми опинилися. Потрібно було дивитися в майбутнє, а ми в майбутньому залишилися без тепла, з дорогою енергією, і незрозуміло, коли все це закінчиться. Як пережити зиму, як дітей відправляти в школу?», — каже у сюжеті нібито Чубенко.

Як з'ясувалось, у ролі українця Чубенка, який нібито розчарований Майданом, знявся громадянин Білорусі Віталій Юрченко. Про це блогер Варламов написав у своєму блозі. Він знайшов у соцмережах користувача з таким ім'ям і прізвищем: фото користувача і героя «Первого канала» повністю співпадали.

Крім того, 7 грудня, білорус Віталій Юрченко у коментарі білоруському виданню «Наша Нiва» зізнався, що він дійсно взяв участь у фейку і йому дуже соромно. За його словами, у сюжеті він знявся на прохання колег — Юрченко працював аналітиком в білоруській компанії, «яка виступає посередником між телеканалами та операторами по всьому світу». Чоловік пояснив, що не отримав грошей за ролик і що шкодує про свою участь в ньому.

Громадянин Білорусі Віталій Юрченко знявся у фейковому сюжеті російського «Первого канала», де зіграв роль українця Кирила Чубенка, який розповідає, що «Майдан українцям нічого не дав»   

скріншот з відео «Первого канала»

Ввечері 7грудня виданння «Медуза» з посиланням на лист «Первого канала» повідомило, що телеканал вибачився за фейковий сюжет про річницю Євромайдану, де у ролі українця знявся білорус Юрченко.

На держканалі пояснили, що інтерв'ю з підставним учасником Євромайдану записали стрінгери, оскільки штатні журналісти каналу «не мають можливості працювати в Україні».

«Стрінгери визнали, що дійсно зняли свого знайомого, оскільки зйомка справжнього інтерв'ю була зроблена з технічним браком, а сюжет треба було терміново здавати», — пояснили автори фейку.

Як зазначили на каналі, стрінгери попросили Юрченка точно відтворити відповіді нібито справжнього Кирила Чубенка.

Пов`язані новини