Українська «дочка» російського «Сбербанку» через суд домоглася стягнення з кондитерської компанії «АВК» фабрики, яка розташована у тимчасово окупованому Донецьку.

Про це повідомляє Finbalance з посиланням на рішення Господарського суду Донецької області.

Зазначається, що донецьку фабрику компанії «АВК» вирішили конфіскувати на користь російського банку через прострочку за кредитом на 56 мільйонів доларів.

Стягнення майна має відбутися «шляхом продажу через прилюдні торги, в межах процедури виконавчого провадження за ціною продажу на рівні, не нижчому за звичайні ціни на цей вид майна». Водночас наразі поки що невідомо, як саме «Сбербанк» планує здійснити оцінку фабрики, яка розташована на непідконтрольній українському уряду частині України.

Нагадаємо, що раніше Верховний суд зобов’язав донецьку філію Укрзалізниці заплатити «Сбербанку» 68 мільйонів доларів боргу.

Зазначимо, що за підсумками січня-березня 2019 року «Сбербанк» в Україні зазнав понад 1 мільярд гривень збитку.

27 березня 2017 року «Сбербанк» Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку.

25 червня 2018 року стало відомо, що білоруський «Паритетбанк» подав пакет документів на розгляд до НБУ щодо купівлі «Сбербанку» в Україні. Це була вже друга заявка на купівлю «Сбербанку». Першу НБУ відхилив через її невідповідність українському законодавству.

Поділитись: