Служба безпеки України виявила механізм прихованого фінансування урядовими та неурядовими структурами Росії бойовиків так званої «ЛНР» та її органів влади.

Пресслужба СБУ повідомила, що для уникнення санкцій РФ створила на власній території, а також на непідконтрольній Україні території Донбасу, фінансові установи. Аби приховати перекази грошей, їх спочатку направляли до самопроголошеної Південної Осетії. Звідти кошти потрапляли до так званого «державного банку ЛНР». Потім бойовики їх розподіляли між своїми органами влади та незаконними збройними формуваннями.

У Службі безпеки зазначають, що щороку Росія фінансувала «ЛНР» на 30 мільярдів російських рублів. Загалом це понад дві третини від усіх грошей, що витрачають бойовики.

«Ключову роль у системі фінансування псевдореспубліки та її незаконних збройних формувань відіграють так звані «міністр фінансів» та директор «держбанку ЛНР» ... Вони підтримують постійні контакти з кураторами від урядових структур РФ, систематично виїжджають до Москви для погодження питань виділення «асигнувань» на функціонування так званої «ЛНР»», — зазначили в СБУ.

Українські правоохоронці в межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 110-2 оголосили цим «посадовцям» про підозру. Їх оголосили у розшук. Найближчим часом обвинувальні акти стосовно них мають скерувати до суду для заочного засудження.

Раніше Служба безпеки України затримала розвідника так званої «ЛНР», який збирав дані про транспортні артерії Харкова.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile