росія, ймовірно, не спромоглася підготувати свій інфопростір для «потенційно неминучої» поразки у Лимані — ISW
Міноборони рф не звертає увагу на втрати росіян навколо Лиману та не підготувалося до колапсу на цій ділянці фронту. Це, ймовірно, погіршить і без того низький бойовий дух окупаційних військ. Тож росія, схоже, не спромоглася підготувати свій інфопростір до поразки.
Про це повідомили в американському Інституті вивчення війни (ISW).
Аналітики заявили, що російському військовому керівництву і раніше не вдавалося підготувати інформаційний простір до втрат серед своїх військ, зокрема після перших етапів українських контрнаступів у Харківській області. Це руйнує моральний стан і спричиняє паніку серед російських сил на східному напрямку.
Також в ISW кажуть, що росія продовжує надсилати щойно мобілізованих і недостатньо навчених новобранців для «посилення сильно деградованих залишків» різних підрозділів. Зокрема тих, які раніше вважалися головними бойовими силами рф.
Інші висновки Інституту вивчення війни щодо російсько-української війни станом на 28 вересня:
- ймовірно, українські війська продовжували досягати значних успіхів навколо Лиману, наступаючи з півночі вздовж дуги Зелена Долина — Колодязі та з південного сходу в районі Ямполя;
- російські війська продовжили безуспішні наземні атаки в Донецькій області;
- російська влада починає обмежувати пересування своїх громадян у прикордонні регіони росії, щоб впоратися з сотнями тисяч росіян, які намагаються втекти з країни.
Мобілізація в росії
Президент росії володимир путін оголосив часткову мобілізацію в рф. Вона розпочалася вже з 21 вересня. Після путіна заяву зробив міністр оборони сергій шойгу. Він анонсував, що в межах часткової мобілізації мають призвати 300 тисяч резервістів.
Мобілізувати нібито будуть тих, хто відслужив, має військово-облікову спеціальність, студентів обіцяють не чіпати. За словами міністра, строковиків на війну проти України не відправлятимуть. Однак у медіа неодноразово повідомляли, що росія все-таки відправляє строковиків на війну, попри свої запевнення у протилежному.
Після оголошення путіна низка країн, зокрема Литва, Латвія, Естонія та Чехія, оголосили, що не надаватимуть притулок росіянам, які тікають від мобілізації. Натомість Німеччина заявила про готовність приймати тих, хто тікає від мобілізації в рф.
Згодом у росії розпочалася хвиля спротиву мобілізації на війну проти України. Так, у місті Усть-Ілімськ Іркутської області рф чоловік відкрив вогонь у військкоматі, а в Рязані невідомий підпалив себе на автовокзалі.
А 25 вересня повідомлялося, що у російській республіці Дагестан спалахнули протести проти мобілізації. Спершу демонстранти перекрили федеральну трасу, а згодом вийшли на протест у столиці — Махачкалі.
- Поділитися: