Росія передала Україні капітана судна «ЯМК-0041» Віктора Новіцького, захопленого біля анексованого Криму за звинуваченням у незаконному вилову риби.

Про це повідомляє Адміністрація президента України.

Новіцького передали на КПВВ «Каланчак» представнику уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та міста Севастополя Ісмаїлу Халікову.

Нагадаємо, 4 травня 2018 року Віктора Новицького затримали працівники ФСБ РФ за фактом начебто незаконного вилову риби та морепродуктів. Проти нього відкрили кримінальну справу за частиною 3 статті 256 КК РФ «Незаконний видобуток (вилов) водних біологічних ресурсів, вчинений особою з використанням службового становища». 

Близько півроку Новицького утримували під вартою у Сімферопольському СІЗО, а 1 листопада 2018 року йому змінили запобіжний захід на підписку про невиїзд. Відтоді він мешкав у Сімферополі в орендованій квартирі.

14 червня 2019-го відбулося засідання суду у справі Віктора Новицького, де зняли всі обмеження на його пересування. Також окупаційний суд Севастополя засудив Новіцького до 550 тисяч рублів штрафу, але звільнив від покарання, врахувавши, що його утримували в СІЗО в період з 11 травня по 1 листопада 2018 року.

Поділитись: