«Суд» в анексованому Севастополі визнав винним капітана українського судна «ЯМК-0041» Віктора Новіцького у незаконному вилову риби і оштрафував його на 550 тисяч рублів, проте звільнив від покарання.

Про це повідомляє «Интерфакс».

Попри призначений штраф, суд одразу звільнив українця від його сплати, врахувавши, що Новіцького утримували в СІЗО в період з 11 травня по 1 листопада 2018 року.

Водночас суд зобов’язав його компенсувати виловлену рибу на суму у майже 440 тисяч рублів. Також суд зняв з капітана усі обмеження на пересування.

Сам Новіцький після оголошення вироку з журналістами спілкуватися відмовився.

Нагадаємо, 4 травня 2018 року Віктора Новицького затримали працівники ФСБ РФ за фактом начебто незаконного вилову риби та морепродуктів. Проти нього відкрили кримінальну справу за частиною 3 статті 256 КК РФ «Незаконний видобуток (вилов) водних біологічних ресурсів, вчинений особою з використанням службового становища». 

Близько півроку Новицького утримували під вартою у Сімферопольському СІЗО, а 1 листопада 2018 року йому змінили запобіжний захід на підписку про невиїзд. Відтоді він мешкав у Сімферополі в орендованій квартирі.

14 червня 2019-го відбулося засідання суду у справі Віктора Новицького, де зняли всі обмеження на його пересування. Також окупаційний суд Севастополя засудив Новіцького до 550 тисяч рублів штрафу, але звільнив від покарання, врахувавши, що його утримували в СІЗО в період з 11 травня по 1 листопада 2018 року.

Зазначимо, що 30 жовтня 2018 року уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила про початок переговорів щодо обміну капітана судна «Норд» з анексованого Криму Володимира Горбенка на командира українського судна «ЯМК-0041» Віктора Новіцького.

6 січня 2019 року Горбенко зник. Згодом в інтерв'ю «Комсомольській правді» Горбенко розповів, що поїхав до Криму за російським паспортом. Водночас у прокуратурі Автономної Республіки Крим заявили, що вилучили російський паспорт Горбенка під час затримання у 2018 році, проте заступник прокурора прокуратури АР Крим Ігор Поночовний допустив, що теоретично у Горбенка міг бути інший паспорт громадянина РФ. За словами адвоката Горбенка, поліція Мелітополя відкрила провадження за фактом зникнення капітана. При цьому ГПУ не може звертатися до Росії щодо видачі капітана «Норду» з Криму, адже це трактуватиметься як визнання анексованого Криму російською територією.

Поділитись: