США вимагають, аби Росія припинила окупацію Криму і переслідування кримських татар.

Про це заявив держсекретар США Майка Помпео у шосту річницю спроби Росії анексувати Крим.

«Сполучені Штати підтверджують: Крим — це Україна. Як наголошується у нашій Кримській декларації, підписаній в липні 2018 року, Сполучені Штати не визнають і ніколи не будуть визнавати претензії Росії на суверенітет над півостровом. Ми закликаємо Росію припинити окупацію Криму», — зазначив Помпео.

Він нагадав, що російська окупаційна влада продовжує порушувати права людини й основні свободи на півострові, «жорстоко змушуючи мовчати громадянське суспільство і засоби масової інформації та обмежуючи свободу віросповідання».

«Понад 80 людей з Криму, включно з членами кримськотатарської громади, були ув’язнені Росією — а деякі піддані тортурам — за мирну протидію окупації» — наголосив Помпео.

«Уже 6 років Росія продовжує покладатися на брехню та дезінформацію у своїй невдалій спробі легітимізувати нелегітимне. Її зусилля приречені на провал. Світ ніколи не забуде про вторгнення Росії в Україну. США засуджують незаконні дії Росії в Криму та її постійні агресивні дії проти України, зокрема на Донбасі, і підтримуватимуть санкції проти Росії, поки вона не поверне контроль над Кримом над Україною та повністю не виконає свої зобов’язання у межах Мінських угод», — підсумував держсекретар США.

26 лютого 2014 року кримський парламент мав зібратися на сесію за «сепаратистським» порядком денним. Під будівлею Верховної Ради Криму зібралися прибічники цілісності України, їм на противагу виступили проросійські активісти на чолі з Сергієм Аксьоновим, який згодом очолив самопроголошений окупаційний уряд Криму.

Прибічникам територіальної цілісності України, кримськотатарським і проукраїнським активістам, в той день вдалося не допустити проведення сесії кримського парламенту. Наступного дня його було захоплено російськими військовими.

Після окупації Криму Росія почала кримінальне переслідування учасників проукраїнського мітингу 26 лютого. За провадженням, відокремленим у цій справі, до 8 років колонії було засуджено заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, якого згодом вивезли з Криму за сприяння президента Туреччини.

Поділитись: