Російський уряд схвалив створення в Судані (північний схід Африки) військово-морської бази, на якій Москва зможе розмістити й кораблі з ядерною енергетичною установкою.

Про це йдеться на порталі правової інформації РФ, тепер рішення уряду має затвердити президент Володимир Путін.

Зазначається, що створення бази «відповідає цілям підтримки миру та стабільності в регіоні, має оборонний характер і не направлено проти інших країн».

Документ передбачає, що РФ зможе розмістити там не більше чотирьох кораблів, зокрема й з ядерною енергетичною установкою (це не зброя). Чисельність особового складу не повинна перевищувати 300.

Крім цього, росіяни зможуть ввозити до Судану без мит озброєння, боєприпаси та обладнання, необхідні для роботи бази.

Землю під базу Судан надав Росії безкоштовно, угоду підписали на 25 років з можливістю продовжувати на 10-річні періоди.

Як нагадує «Дождь», у травні 2019 року РФ і Судан підписали угоду про військове співробітництво, вона передбачає «обмін думками та інформацією щодо військово-політичних питань в регіоні, спільну військову підготовку, обмін досвідом у миротворчих місіях» тощо.

Нагадаємо, в анексованому Севастополі Росія також має військово-морську базу, до анексії Віктор Янукович продовжив угоду про оренду цієї бази Росією до 2042 року. Після анексії Криму Москва перестала платити за її оренду. Захоплення Криму стало можливим не в останню чергу завдяки російським військовим з цієї бази.

Поділитись: