Росія на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей вербує людей для укомплектування своїх «миротворчих» підрозділів, які виконуватимуть завдання в Нагірному Карабаху.

Про це повідомила пресслужба Міноборони України, посилаючись на інформацію Головного управління розвідки.

Там зазначили, що на території окупованого Донбасу Росія продовжує прискорений процес примусової паспортизації населення.

Так, наявність російського паспорта є обов’язковою умовою проходження військової служби у з’єднаннях і частинах бойовиків. Без російського громадянства не беруть також у російські «миротворці», яких потім направляють у Нагірний Карабах, кажуть у Міноборони.

Також щодо паспортів у повідомлені зазначається, що бойовики розглядають питання запровадження обмежень громадянських прав для людей, які мають паспорт громадянина України, з наданням статусу «іноземного громадянина». Їх хочуть позбавити «виборчого права» та можливості укладати цивільно-правові угоди, які потребують нотаріального посвідчення.

Раніше про російських «миротворців» у Нагірному Карабаху, які причетні до окупації Криму, війн на Донбасі та у Грузії, повідомляв волонтер-розслідувач з організації InformNapalm Іраклі Комахідзе. Йшлося про військових 15-ї окремої механізованої бригади із Самари.

У матеріалах InformNapalm є інформація, що з грудня 2005 року по листопад 2008 року «миротворча» бригада перебувала в зоні грузино-абхазького конфлікту й брала участь у російській агресії проти Грузії в серпні 2008 року.

З 2014 року 15-та бригада брала участь в операції з анексії Криму і пізніше в бойових діях на Донбасі. Цьому є щонайменше 15 документальних підтверджень, зазначає Комахідзе.

Що за миротворці в Нагірному Карабаху?

Через військові успіхи Азербайджану в Карабаху влада Вірменії змушена була погодитись на невигідну угоду. Серед іншого, вона передбачає, що Єреван має віддати Азербайджану фактично весь так званий пояс безпеки — це райони Азербайджану, захоплені вірменами під час попередньої війни. Ці райони мали забезпечувати безпеку самої невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки. Ті райони «НКР», які Баку вже зайняло, також залишаються під контролем Азербайджану.

Крім припинення вогню, країни домовилися про те, що в Нагірному Карабаху щонайменше на 5 років розташуються російські миротворці, натомість Вірменія свої сили виведе. Повний текст угоди читайте тут.

Така угода викликала обурення вірменів, у Єревані не припиняються акції протесту, від прем'єра Нікола Пашиняна вимагають піти у відставку. Також парламент зібрався на позачергове засідання, але 11 листопада не вистачило кворуму, аби розглянути відставку прем'єра.

Поділитись: