росія заблокувала продовження роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні
росія блокує рішення про продовження мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, яку створили ще у 2014 році за запитом українського уряду та консенсусним рішенням усіх 57 держав—учасниць.
Про це повідомляють в ОБСЄ та Міністерстві закордонних справ Великої Британії.
У Великій Британії заявили, що російська кампанія з підриву ролі ОБСЄ в Україні тривала давно і набирає сили, а уряд рф «явно боїться» неупереджених, заснованих на фактах, звітів.
«Останніми роками вони чіплялися до можливостей Спеціальної моніторингової місії; критично підривали свободу пересування Місії, висували необґрунтовану критику та нездійсненні вимоги до Місії. Минулого року росія в односторонньому порядку закрила Місію ОБСЄ зі спостереження за кордоном», ㅡ зазначають у МЗС.
Чинний голова ОБСЄ та міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив про «глибокий жаль», що через позицію рф не вдалося дійти згоди щодо продовження мандата СММ ОБСЄ. Він додав, що продовжить консультації з державами-учасницями щодо майбутньої ролі та присутності ОБСЄ в Україні.
Поки ці обговорення триватимуть, СММ збереже свій адміністративний статус польової операції ОБСЄ та продовжуватиме виконувати функції, зокрема забезпечення безпеки членів місії, активів та приміщень.
Про СММ ОБСЄ в Україні
Спеціальна моніторингова місія була створена в березні 2014 року за запитом українського уряду до ОБСЄ та консенсусним рішенням усіх 57 держав-учасниць.
Спостерігачі СММ працюють без зброї, місія звітує про безпекову ситуацію, інформує про гуманітарну ситуацію на основі власних спостережень, сприяє іншим організаціям у доставленні допомоги тощо. З моменту свого розгортання в березні 2014 року Місія видала 2432 щоденні звіти та 242 сповіщення.
У 2021 році групи моніторингу здійснили майже 18 тисяч патрулювань і забезпечили приблизно 400 «вікон тиші», що дозволило ремонтувати й утримувати критичні об’єкти цивільної інфраструктури на сході України.
- Поділитися: