ENRU

В Росії забороняють жувальну гумку із «закликами до самогубства»

В кількох регіонах Росії розпочали вилучення з продажу жувальної гумки «Five. Правда или действие» у зв’язку з тим, що громадяни знаходять на її обгортці «небезпечні заклики», повідомляє «Интерфакс».

Згідно з заявою влади Сахалінської області, жувальну гумку вилучили з продажу через чисельні звернення громадян. На їх переконання, обгортка продукту містить завдання, здатні призвести до «небезпечної поведінки дітей та підлітків».

«Зокрема, у них містяться завдання: посміхнутися незнайомцю, видратись на найвищу точку в громадському місці та зробити селфі. Дітям і підліткам, а саме вони є основними споживачами жувальної гумки, також пропонують замислитись про те, що треба обов’язково зробити перед смертю», — йдеться у повідомленні.

Поліція перевіряє торгівельні точки на предмет продажу цього продукту.

Ініціативу із заборони на продаж «небезпечної» жувальної гумки перехопили в Оренбурзі — так, за справу взялась прокуратура області.

«Зараз проводяться початкові заходи: у крамницях вилучено більш ніж 80 зразків жуйок», — зазначають правоохоронці.

Зазначається, що у вилученні жувальної гумки з продажу задіяні к наглядові органи, так і силови структури, а також волонтери з числа громадян.

На переконання прокуратури, жувальна гумка «пропагує участь у групах, що закликають неповнолітніх до членоушкодження і самовбивств».

Виробник «Five. Правда или действие» компанія Wrigley вже розпочала вилучати «небезпечну» жувальну гумку з продажу. 

«Компанія Wrigley прийняла рішення зупинити акцію «Правда або дія», виробництво акційного товару на фабриці Wrigley, а також рекламні активності з даної кампанії після того, як почали надходити перші скарги від споживачів», — повідомила виданню «РИА Новости» представниця компанії Wrigley в Росії Надєжда Лобачова.

За її словами, рекламна кампанія жувальних гумок «Five. Правда или действие» розпочалась у Росії в січні цього року. На обкладинках гумки — різноманітні завдання.

На упаковці гумки надруковані умови інтерактивної гри: виконати завдання з обгортки і викласти фото і відео виконаних завдань у соцмережах із хештегом #5ПравдаИлиДействие.

В Москві жувальна гумка досі вільно продається.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram