росія запустила інформаційну атаку щодо Бахмута: нібито між Зеленським, Залужним та Сирським є суперечки

Міністерство оборони України попередило про чергову інформаційну атаку росії щодо Бахмута, де тривають активні бойові дії. Зокрема, запускається «інсайдерська інформація» про нібито суперечності між військово—політичним керівництвом щодо рішень стосовно Бахмута.
Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
Вона розповіла, що з росії поширюються тези, начебто президент Володимир Зеленський, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський мають різні позиції щодо рішень стосовно Бахмута. Міноборони запевняє, що це не так.
Також, за словами Маляр, окупанти дискредитують особисто командувача Сухопутних військ, вигадують політичні підтексти воєнних рішень та намагаються показати, ніби вони «своїх бережуть», а українське командування начебто не рахується з життями.
«Насправді все навпаки, про що свідчить співвідношення загиблих (в них у декілька разів вище) й тактика бойових дій», — пише Маляр.
Заступниця міністра оборони пояснила, що так окупанти хочуть посіяти у суспільстві дискусію про те, чи варто захищати Бахмут, вкидаючи інформацію про «неважливість цього напрямку». А втім, підкреслює Маляр, з огляду на те, скільки інформаційних зусиль та ресурсів росіяни у це залучили — саме вони вважають цей напрямок стратегічним.
Ще одна мета окупантів — посіяти сумнів і недовіру до військових рішень України та людей, які їх ухвалюють.
«У цю пастку наше демократичне суспільство завжди потрапляє. Але під час війни ми повинні просто довіряти рішенням військових. Це їхня відповідальність», — пише Ганна Маляр.
Зазначимо, російські війська не припиняють штурм Бахмута. Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий розповів, що головною штурмовою силою окупантів залишається ПВК «Вагнер», хоча їхні втрати становлять сотні людей щодоби.
«Вагнерівці» були буквально «гарматним м’ясом» вісім місяців. За словами Череватого, їх використали примітивним, екстенсивним шляхом для виснаження українських підрозділів — західні аналітики називали це «хвилями м’ясних атак».
З огляду на великі втрати ПВК «Вагнер» їх підсилюють підрозділами повітряно-десантних і механізованих військ. Артилерія та авіація, які завдають ударів на цьому напрямку, також залучаються з регулярних сил росії.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) припускав, що російські війська захопили східну частину Бахмута на схід від річки Бахмутка після контрольованого відходу українських військ. Про це ж 8 березня заявив глава ПВК «Вагнер» євген пригожин.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг допустив, що найближчими днями Бахмут може бути повністю захоплений, але це не обов’язково означає якийсь переломний момент у війні.
Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський заявив, що актуальність утримання Бахмута лише зростає, адже оборона міста дозволяє підготувати резерви. Він додав, що в разі захоплення Бахмута у росіян «будуть розв'язані руки» і вони зможуть розпочати «широкомасштабний наступ із застосуванням армійських і десантних частин на бойовій техніці».
- Поділитися: